Rezultat naszej twórczej pracy nad filmem o wybranych prawach człowieka

Oto rezultat naszej twórczej pracy nad filmem i ulotką dotyczącą wybranych praw człowieka! Długo to trwało, ale każda praca twórcza wymaga wysiłku i nie zawsze jest prosta. Film już był nagrany, ale nadal nie podobała nam się puenta. Otóż, po warsztatach z ekspertem od praw człowieka z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka– Elżbietą Czyż udało nam się podsumować naszą pracę w satysfakcjonujący sposób. Film dotyczy głównie zagadnień związanych z PRAWEM DO WOLNOŚCI I BEZPEICZEŃSTWA oraz NIENARUSZALNOŚCI NASZEJ GODNOŚCI. Początkowo, w pracy nad filmem, wyszliśmy od warsztatu nad Konwencją o ochronie Prawach Człowieka. Młodzież mówiła dużo o swoich własnych potrzebach. Trudno było im odróżnić własne potrzeby od praw, jakie mają i jakie są im dane. Motywem przewodnim naszej pracy jest łóżko, które jest metaforą potrzeb i wiążących się z nimi praw, jakie posiadamy.

Dodatkowo film jest zaszyfrowany pod obrazkiem łóżka (patrz ulotka). Dla osób, które ściągną bezpłatną aplikację Aurasma, mogą najechać telefonem lub tabletem na obrazek łóżka i zobaczą nasz film!

ulotka

Zachęcamy również do obejrzenia zdjęć z naszej pracy.

DSC_0705DSC_0704DSC_0703

Projekt „Kalejdoskop” realizowany jest Przez Fundację Mederi w ramach programu „Obywatele dla Demokracji” finansowanego z Funduszy EOG

logotypy2