/RELACJA/ Warsztaty plenerowe w Teremiskach – tolerancja, akceptacja, różnorodność

W lipcu odbył się wyjazd uczestników projektu Kalejdoskop. Przez tych kilka dni dzięki gościnności Fundacji Edukacyjnej Jacka Kuronia mieliśmy przyjemność mieszkać w Teremiskach w domu Uniwersytetu Powszechnego im. Jana Józefa Lipskiego.

Teremiski_001

Teremiski_015

Teremiski_004

Teremiski_007

W otoczeniu przepięknej natury, ciszy i życzliwych nam ludzi poruszaliśmy trudne tematy dotyczące tolerancji, akceptacji, różnorodności. Miejsce, w którym przebywaliśmy znajduje się na Podlasiu, które pod względem etnicznym i narodowościowym jest najbardziej zróżnicowanym regionem w Polsce. Samo to miejsce pobudza do refleksji nad odmiennością kulturową, różnorodnością, zgodną, konstruktywną koegzystencją. Na Podlasiu mieszkają poza Polakami m.in. Litwini, Żydzi, Białorusini, Niemcy, Rosjanie.

Teremiski_002

Teremiski_003

Teremiski_008

Teremiski_009

Poza pracą mieliśmy również czas na zabawę przy ognisku, wycieczki rowerowe, które odsłaniały przed nami bogactwo otaczającej nas natury czy wspólne spacery. Dopełnieniem naszego szczęścia był dostojny Żubr spacerujący po łące nieopodal domu.

Teremiski_010

Teremiski_006

Teremiski_005

Teremiski_011

Teremiski przywitały nas słońcem i ugościły serdecznie za co bardzo dziękujemy. Już nie możemy się doczekać powrotu w to magiczne miejsce.

Teremiski_013

Teremiski_014

Teremiski_012

Projekt „Kalejdoskop” realizowany jest Przez Fundację Mederi w ramach programu „Obywatele dla Demokracji” finansowanego z Funduszy EOG