Przejdź do treści

/RELACJA/ Kolejne warsztaty „Kalejdoskopu” w MOS nr 8 w Radości

  • przez

Z ankiety przeprowadzonej pod koniec ostatnich zajęć wynika, że najważniejsze (najczęściej podawane) problemy młodego człowieka, według naszej kalejdoskopowej drużyny to: narkotyki, picie alkoholu przez rodziców, przemoc rówieśnicza (różnie ją nazywamy), samotność. Tak nam wyszło. Jeszcze nie ponazywaliśmy, o co w tym wszystkim chodzi, dlaczego i co jest w tym takie trudne. Przyjdzie na to czas…

Dziś nasz warsztat ma być wielką zabawą, odreagowaniem, przygotowaniem…

Przybliżając świat tworzenia filmów, dzielimy się na grupy, w których jedna osoba będzie reżyserem druga producentem (tym, co daje kasę). Zadanie to odpowiednie obsadzenie aktorów, dobranie ich, sprawdzenie, co potrafią i w jakiej roli mogliby być najlepsi.

Przygotowaliśmy kosmiczne prezentacje.

Dynamit zabawy pokażemy najlepiej zdjęciami.

1

Profesjonalizm!

2

Wejście w rolę godne podziwu. Wojtek „padł”. Mamy dramatyzm. Czekamy na puentę…

3

Żywioł w realiach współczesnej „pakerni”.

4

5

6

Jest chaos – jest zabawa. Gdyż podobno „trzeba mieć chaos w głowie, by…”

Nasza „gwiazda” rodzi się z takim impetem i radością …

7

8

Przemyślane, dopracowane – po prostu aktorstwo.

Przy ostatniej wspólnej scenie, ktoś wpada na pomysł podzielenia zdarzeń na sekwencje, jeszcze inny, że może jak nie wszyscy na raz będą mówili to przekaz będzie łatwiejszy. Odkrycie, które działa. Jest nasza wspólna zrodzona z chaosu „gwiazda”- dziękujemy – Panie F. Nietzsche.

Po tak intensywnym zadaniu padamy na worki i padamy ze śmiechu przy kończącej dzisiejsze zajęcia zabawie w „Bipkanie”. A co to? Wpadnijcie, kiedyś do nas.

Projekt „Kalejdoskop” realizowany jest Przez Fundację Mederi w ramach programu „Obywatele dla Demokracji” finansowanego z Funduszy EOG

logotypy2

 

Skip to content