Przejdź do treści

/RELACJA/ Zajęcia w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapi nr 8 w Radości

  • przez

Nasze pierwsze spotkanie po wakacjach!

W tym roku kilku kolegów odeszło z „kalejdoskopowej” grupy – są już gdzieś indziej, w innych szkołach, ośrodkach… Mamy za to nowe osoby: Sarę, Kamilę, Klaudiusza, Kamila P. Nasze pierwsze zajęcia dzielą się na dwie części: zapoznanie się ze sobą a co za tym idzie sporo zabaw oraz przygotowanie do wycieczki, która ma odbyć się 06.10. 2015.

Na początku opowiadamy o naszych wakacjach, co dobrego, ważnego przydarzyło się nam. Kasia i Karolina opowiadają o wyjeździe (w ramach projektu Kalejdoskop) do Teremisek, w pracowni komputerowej oglądamy ich fotki.

Następnie po kolei próbujemy określić, czego każdy z nas oczekiwałby od zajęć w tym roku, czego potrzebuje, co wydaje mu się ciekawe. Próbujemy nadać wszystkim oczekiwaniom wspólny mianownik – nie jest to łatwe.

To, co wspólne dla nas wszystkich to chęć jak najczęstszego odgrywania różnych scenek. Pamiętamy z zeszłego roku, że mieliśmy przy tym dobrą zabawę. Od prowadzących dowiadujemy się, że jest taka technika, jak drama. Tłumaczą nam, że ma ona bardzo dużo wspólnego z naszymi oczekiwaniami a w jej ramach mogą się zmieścić prawie wszystkie poruszane przez nas tematy. Będzie się działo!

Po zabawach, pląsach i ćwiczeniach przychodzi czas na niespodziankę.

Jedziemy za tydzień na wycieczkę!!!

06 października jedziemy na niesamowitą wycieczkę do Borzych koło Węgrowa. I to, na jaką wycieczkę! – „Indiańską”!

Robimy przegląd tego, co wiemy o kulturze Indian. Trochę słabo. Cała nasza wiedza pochodzi raczej z bajek i filmów. Jeden Alex wie więcej i my dzięki Niemu poszerzamy horyzonty.

Pani przyniosła książkę z biblioteki, oglądamy obrazki, słuchamy. Taka wiedza na „zimno” z trudem dociera i dlatego bardzo szybko zaczynamy zabawę w Indian. Nadajemy sobie spektakularne imiona i zgodnie z nimi opanowujemy salę. Zabawa, zabawa….W oczekiwaniu na naszą pierwszą taką wycieczkę.

 

Projekt „Kalejdoskop” realizowany jest Przez Fundację Mederi w ramach programu „Obywatele dla Demokracji” finansowanego z Funduszy EOG

 logotypy2

Skip to content